Internetowe Forum Policyjne

Glino Pomóż sobie sam... ! 

logo
. Witamy na Internetowym Forum Policyjnym  !    
.
.
.
Menu główne
Strona Główna
Forum
Regulamin
Przepisy dla policjantów
Dodaj news
Do pobrania
Linki WWW
Bank Niebieskiej Krwi
IFP Pomaga
Czat IFP
Szukaj
Księga Pamięci

Zaloguj

Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Szukaj

.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jagodasOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 28 Kwi 2015 - 11:36

Status: Offline
GAD ,a czemu boisz się prawdy. To trzeba po prostu zmienić i zacząć pracować dla "obywatela", a nie "statystyki".

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BurekOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 28 Kwi 2015 - 14:23
selekcjoner kadry piłkarskiej IFP

Cobretti nic dodać nic ująć.Sama prawda.
Podobał mi się ''wkurzony dyżurny''Uśmiech
Przeoczyłeś tylko ''naiwnego pokrzywdzonego''Uśmiech

Darek Samul

ChokusPokus
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 28 Kwi 2015 - 14:44

xxx napisał(a):
To trzeba po prostu zmienić i zacząć pracować dla "obywatela", a nie "statystyki".

A kto ci broni pracować dla obywatela??? Nabijaj statystyki zbójami. Tylko nie takimi jak K.C. który zaczął mandatowanie od Powstańców Warszawskich i matek samotnie wychowujących dzieci Puszczanie oczka A może trzeba od tych bez karków?

Ja nie reprezentuję żadnej partii! Tępię wszystkich Śmiech

JubiOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 28 Kwi 2015 - 14:59

Zawód: policjant
jagodas napisał(a):
GAD ,a czemu boisz się prawdy. To trzeba po prostu zmienić i zacząć pracować dla "obywatela", a nie "statystyki".

Gad już niczego się nie boi i tylko na ile go znam to po prostu uważa, że to nie jest najlepsze miejsce na takie naprawy Puszczanie oczka I ma rację Wykrzyknik

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Yahoo Messenger MSN Messenger  
cobrettiOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 29 Kwi 2015 - 16:39

Osobiście uważam że GAD nie ma racji.
Jest to bardzo dobre miejsce na takie rzeczy.
Dziennikarzy mam w głębokim poważaniu tak samo jak oni nas.
Prawda w oczy kole??
Mnie to nie boli bo to nie pokazuje jacy ludzie pracują w policji, tylko jakie są schematy, przepisy procedury.
Lepiej zamieść to pod dywan??
A może tak jak kiedyś było, robić na pokaz, przy wizycie Papieża odnawiać fasady budynków, gdzie z tyłu nadal był rozpierdziel.
Skoro wolicie propagandę to ją uprawiajcie.
Ja nie zamierzam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
endriu62_plOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 29 Kwi 2015 - 20:37

Zawód: detektor-emeryt
GAD napisał(a):
O i własnie takie posty należy promować. ...

a co zaczarować chcesz żeczywistość, koń jaki jest każdy ( myśłący ) widzi, tak było, jest iiiiiiiiiiiiiiiiii może nie będzie, ale to chyba nie za, no właśnie czego? naszego czy tej innstytucji najbliżeszego istnienia.

GAD
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 30 Kwi 2015 - 04:52
Moderator

Zawód: Emeryt - bandyta z mocy ustawy
A piszcie sobie co chcecie. Uważacie, że nikt tego nie czyta ? A potem zdziwienie i płaczliwe "podania" do administracji "łojesuuujesuuu usuńcie moje konto i wszystkie posty". Nieprawidłowości zgłaszcie na forum. A dlaczego nie np. nie nagłośnicie tego przez ZZ, nie opiszecie w kwitach do jakichś tam BSW, KGP, MSW, czy co tam jeszcze ? Wszak za takie cyrki (zapewne obserwowane na co dzień w waszych jednostkach) to i paru za brak nadzoru może polecieć. Piszcie piszcie. Gwarantuje, że są tacy co czytają i przy okazji wyciągną. Wszak z waszych światłych przemyśleń wynika, ze przynajmniej z 231 mozna kogoś udupić. Jak można, to prędzej czy później.... zapewne piszący chętnie wystąpią chociażby w "charakterze świadków" obok bycie "bohaterami" w bulwarówkach.

Gdy coś nam się nie udaje, najwygodniej zrzucić swoje niepowodzenia na dyskryminację, znajomości czy koneksje. Nie oszukujmy się – konkretne zadania wymagają konkretnych predyspozycji, wyjątkowych cech… i nie wszyscy się nadają do ich realizacji.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
_Alicja
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 30 Kwi 2015 - 05:40

Cytat:
Coraz bardziej mnie bawisz.
Znam doskonale realia naszej pracy.
Powiem Ci po kolei jak to wygląda przy takim zniszczeniu mienia zwłaszcza małej wartości.

Pierwszy wkurzony jest dyżurny że mu głowę zgłaszający zawraca.
Następnie policjanci którzy przybyli na miejsce wysłani na bzdurną interwencję, bo na pewno mieli coś ciekawszego do roboty.
Jeśli na miejscu nie ma świadków policjanci nie będą ich szukali bo to strata czasu.
Może zostanie ściągnięty technik który za względu na "wagę" sprawy oględziny zrobi pobieżnie.
Nikt nie będzie dążył do ustalenia np czy w danym rejonie jest zamontowany jakiś monitoring.
Jeśli zgłaszający nie będzie zbyt mocno napierał, jego przesłuchanie także będzie po łebkach, tak by można było z łatwością zakończyć sprawę.
Wówczas prowadzący, mając tak zebrany materiał, może faktycznie zakończyć sprawę w ciągu dwóch dni.
Wszystko ze względu na małą szkodliwość czynu, nadmiar innych ważniejszych spraw, oraz łatwość jej umorzenia.

Więc przestań pisać bzdury.
A Twoje sprawy chyba są takiej samej wagi, np kradzież słoików z piwnicy.
Gdyby każdy robił czynności jak należy, to niestety nierealnym byłoby zmieścić się w tak krótkim czasie z zakończeniem albo umorzeniem.

Przykro mi, że u ciebie tak to wygląda. Niestety w mojej jednostce jest inaczej. Nieistotne czy skradziono słoiki czy pojazd. Życzę ci zmiany jednostki, bo przesiąknąłeś złymi nawykami. Wiadomym jest że niektórych spraw nie da się obrobić w 48h ale sporą część prostych spraw typu właśnie słoiki się da. Poza tym wydanie postanowienia o umorzeniu z niewykrycia sprawcy nie kończy definitywnie postępowania ale o tym chyba nie wiesz.

cobrettiOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 01 Maj 2015 - 10:35

Cytat:

Przykro mi, że u ciebie tak to wygląda.

Widzisz, na szczęście u mnie nie zajmujemy się takimi sprawami, bo jesteśmy od czegoś innego, ale przez lata miałem do czynienia z wieloma jednostkami, mam znajomych w rożnych wydziałach i doskonale wiem jak to się odbywa.
Niektórzy nadal nie rozumieją czemu o tym piszę.
Jeszcze raz powtarzam, nie neguję pracy tych policjantów, którzy z rożnych przyczyn robią tak a nie inaczej.
Ja krytykuję cały system który tych policjantów do tego zmusza.

Alicjo nie znam Cię ani nie wiem gdzie pracujesz, ale jak dla mnie, jest parę opcji:
- masz wybujałą wyobraźnię i chciałabyś by tak to wyglądało ale z pewnych względów nie chcesz przyznać jaka jest prawda
- pracujesz w idealnej jednostce
- jesteś typem wykładowcy teoretyka, który pomimo dużej wiedzy teoretycznej nigdy nie pracował na linii
- ostatniego scenariusza nie napiszę, nie mam zamiaru nikogo obrażać

Cytat:

A piszcie sobie co chcecie. Uważacie, że nikt tego nie czyta ?

GADzie wręcz przeciwnie, mam nadzieję że czyta to jak najwięcej ludzi i ktoś może zacznie robić z tym porządek, ale od właściwej strony, czyli zmiany przepisów, zwiększenia etatów itd by pomóc tym wszystkim którzy się zajmują dochodzeniami robić to we właściwy sposób.
Forum jest od tego by te nieprawidłowości ujawniać a nie zamiatać pod dywan.
Chyba że cele tego forum zostały zmienione przez macki systemu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
WolandOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 21 Maj 2015 - 22:09

Zawód: policjant Wydz. Krym.
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/1 ... zlosc.html
Idealny policjant, to policjant w sutannie Uśmiech Nie dość, że nietykalny i objęty prawem kanonicznym, to jeszcze odznaczany medalami. I gdzie tu rozdział kościoła od Państwa ?

tombalOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 22 Maj 2015 - 10:25

W ii RP w sejmie tez zasiadali księża hehe to teraz czemu nie -policja a polityczna ale nie a -katolicka

cobrettiOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 22 Maj 2015 - 19:58

Jeśli chodzi o księża (cholera nie wiem jak to się pisze) to osobiście mi oni nie przeszkadzają, ale powinni być nie jako obok Policji, tzn nie zajmować etatów policyjnych, wcale nie takich małych.
Bo co oni mają wspólnego z Policją, tym bardziej że jest różnorodność wiar, a tak na prawdę większość z osób wierzących to pseudo katolicy.

masztalerzOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 24 Cze 2015 - 08:46

Cytat:
wydanie postanowienia o umorzeniu z niewykrycia sprawcy nie kończy definitywnie postępowania

Nieważne czy postępowanie będziesz prowadzić w 48h, czy 1,2 m-ce masz to robić sumiennie, a żaden przepis nie zagwarantuje tego. To juz zależy od policjanta - idealny policjant czy to słoiki czy to gwałt będzie dążył do wykrycia sprawcy.
Idealnego nie spotkałem. Większość dochodzeniowców chcąc notatkę z typowania prosiło aby nic w niej nie było i nic z niej nie wynikało. Oczywiście jak to było do eny. Gdy sprawca był wskazany to już chodziło o to aby wskazywała na niego i na nikogo więcej bo tak niestety jest że prowadzone są sprawy po najmniejszej linii oporu.
Pierwszy opierdziel w robocie dostałem w ubiegłym stuleciu ale dotyczył wprowadzenia do obrotu fałszywego banknotu. W prowadzonym postępowaniu ustaliłem że sprawca wiedział że banknot jaki przyjął jest fałszywy i puścił go dalej... okazało się, że schemat w wydziale nie dopuszczał wykrywania takich spraw bo się wszystko morzyło z niewiedzy a sprawę włączało do śledztwa w sprawie podrabiania... No ale uparłem się i przeze mnie wiele osób musiało się narobić a sąd i tak odstąpił od karania.
Z perspektywy zdobytego doświadczenia wiem, że przy prowadzeniu spraw obowiązują takie same reguły jak przy dbaniu o wygląd - dochodzeniowiec niechlujny będzie tak samo sprawy niechlujnie prowadził, a patrolowiec tak podchodził do zgłoszeń. Dlatego idealny policjant to policjant/ka dbający o wygląd, umundurowanie, wyposażenie i tak samo będzie podchodził do pracy. Popatrzcie obok i sprawdzicie to w rzeczywistości

karol19Offline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 23 Lis 2015 - 11:04

Każdy policjant powinien być oddany ojczyźnie a nie "statystykom", prawda niestety jest zupełnie inna chociaż, nie zawsze, czasami zdarzają się policjanci którzy mają serce Puszczanie oczka
Powinien być jak psycholog - zawsze poradzić, pouczyć, doradzić.
Mundurowy powinien być również jak sprzedawca - bo oni z reguły są mili Puszczanie oczka
Policjant powinien być jak księgowy zawsze rzetelny i sumienny

RakuosOffline
Temat postu: Idealny policjant.  PostWysłany: 27 Lis 2015 - 20:24

Przede wszystkim policjant powinien być elastyczny, powinien być w stanie ocenić z kim ma do czynienia. Względem bandziorów powinien być bezwzględny i szorstki, bo to wojna psychologiczna, natomiast względem zwykłego obywatela, który widać, że z policją nie miał wcześniej do czynienia powinien być miły i pomocny. Tylko w ten sposób zbuduje się dobry obraz policjanta wśród społeczeństwa i ludzie zaczną szanować tę pracę, może nie tak jak pracę strażaków, ale jednak. Żadna propolicyjna kampania w telewizji nie pomoże jeżeli obywatel zostanie chamsko potraktowany, mimo że tak naprawdę nic nie zrobił. Wiadomo, że taka np. drogówka siłą rzeczy ma ciężko, bo mandat dać musi. Chociaż ja np. z drogówką do tej pory mam dobre wspomnienia. Zdaję sobie sprawę, że podlegają przepisom i niżej widełek nie zejdą, a zawsze lepiej gdy kontrola przebiega w miłej atmosferze niż po chamsku.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat