Internetowe Forum Policyjne

Glino Pomóż sobie sam... ! 

logo
. Witamy na Internetowym Forum Policyjnym  !    
.
.
.
Menu główne
.
Strona Główna
Forum
Regulamin i RODO
Przepisy dla policjantów
Dodaj news
Do pobrania
Linki WWW
Bank Niebieskiej Krwi
IFP Pomaga
Czat IFP
Szukaj
Księga Pamięci

Zaloguj
.

Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Szukaj
.

.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rockuOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 00:23

Zawód: student
Status: Offline
Witam,
jestem kierowcą i często stojąc w korku obserwuję motocyklistów którzy "na styk" przeciskaja się między samochodami. Czy takie działanie jest zgodne z prawem drogowym? Nawet jeśli nie jest, to czy w praktyce zdarza się by policjant ukarał takiego motocyklistę mandatem?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaca11Offline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 07:28

Zawód: emeryt
A jak stoisz w tych korkach, to masz policjanta w zasięgu wzroku, który w tym korku byłby w stanie dotrzeć do tego motocyklisty.

Ekuś
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 08:28
Forum Admin

Zawód: exanioł
rocku napisał(a):
Nawet jeśli nie jest, to czy w praktyce zdarza się by policjant ukarał takiego motocyklistę mandatem?

W praktyce nie zdarza się by policjant nakładał grzywnę w postaci mandatu karnego za czyny nie będące wykroczeniem (bo po co mu to Szeroki uśmiech)
Sam sobie zaprzeczasz... Skoro nie jest wykroczeniem to jak ukarać? Za co? Szeroki uśmiech
A tak na poważnie:
Cytat:
Oddział 5
Wymijanie, omijanie i cofanie
Art. 23. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość; omijanie pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia w lewo może odbywać się tylko z jego prawej strony;
A co to znaczy "bezpieczny odstęp"?? Wg mnie to, co najmniej taki odstęp, który pozwoli uniknąć zderzenia z omijanym pojazdem. Mówiąc krótko - jazda "na żyletkę" jest bezpieczna i nie stanowi wykroczenia o ile nie nastąpi zderzenie z pojazdem..
Ja myślę że Ty się po prostu wkurzasz samym faktem stania w korku (no a oni - motocykliści jadą) więc w ramach "zemsty" i poprawy samopoczucia Pouczenie Notatka dla motocyklistów.... Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
Pozdrawiam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
wąskiOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 08:30

Zawód: policjant
rocku napisał(a):
Witam,
jestem kierowcą i często stojąc w korku obserwuję motocyklistów którzy "na styk" przeciskaja się między samochodami. Czy takie działanie jest zgodne z prawem drogowym? Nawet jeśli nie jest, to czy w praktyce zdarza się by policjant ukarał takiego motocyklistę mandatem?

A niech sie przeciskają. Jeśli tylko nie stwarzają tym zagrożenia i utrudnienia w ruchu to co ci to przeszkadza? Żal ci że on będzie szybciej w pracy od ciebie? Zawsze możesz sobie kupić motocykl i tez się poprzeciskać.

http://www.youtube.com/watch?v=-fg9pZjr ... re=related

POLlCMENOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 09:38

Zawód: funkcjonariusz Policji Ruch Drogowy
Panowie temat dyskusyjny bo......art 3 , 4 oraz 16 ust.1,4 i 23 ust 1 pkt 2 prawa o ruchu drogowym pokazuje co i jak w tym przypadku.Dotyczy to rowniez motocyklistow.Bo co by sie zaczelo dziac na Naszych drogach gdyby tak zaczeli postepowac.......rowerzysci???? a sa przeciez tez uczestnikami drogi pelnoprawnymi .A niejednokrotnie zdarza sie ze motocyklisci jada slalomem wsrod stojacych pojazdow przekraczajac linie ciagle,jadac z roznych stron i na styk by stanac na przodzie kolejki.Czy tak zezwala prawo?Sa tez uzytkownikami drogi jak inni i zadna laska w przestrzeganiu tego prawa a jezeli nie to zostaje pouczenie lub mandat w tych razacych przypadkach.I rocku nie pisze o tym jako zazdrosnik ze musi stac w kolejce ale o przypadkach gdzie te prawo jest naruszane nic wiecej i reakcja policjanta jest uzasadniona i wrecz konieczna bo poblazanie w tym przypadku daje motocyklistom za duzo swobody na drodze czego przykladow moznaby mnozyc az nadto chociaz fakt nie mozna uogolniac bo sa i ok motocyklisci chociaz....wyjatki.Pozdrawiam POLlCMEN. Pouczenie

JermakOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 10:07

Zawód: diabli wiedzą
Ale żadne prawo nie zabrania wzajemnej życzliwości i pomocy drugiemu uczestnikowi ruchu...
Stoisz w korku osobówką? Widzisz w lusterku przeciskającą się do przodu "hulajnogę"? Zrób miejsce, ułatw motocykliście życie... Tak będzie na pewno bezpieczniej.

Ekuś
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 10:08
Forum Admin

"Odwracasz kota ogonem" ustosunkuj się do pytania autora tematu! Równie dobrze możesz zacząć rozpisywać się o wykroczeniach
POLlCMEN napisał(a):
Panowie temat dyskusyjny bo......art 3 , 4 ... prawa o ruchu drogowym pokazuje co i jak w tym przypadku.Dotyczy to rowniez motocyklistow.
dotyczących również ruchu pieszych przeciskających się pomiędzy stojącymi w korku pojazdami... Skup się PILICMEN Szeroki uśmiech dla przypomnienia treść tematu na jaki rozmawiamy:
rocku napisał(a):
Witam,

Pozdrawiam

ps. nadal twierdzę, iż w podanym przez rocku przypadku nie widzę wykroczeń...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
POLlCMENOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 14:54

Zawód: funkcjonariusz Policji Ruch Drogowy
Ekus.....mysle ze faktem jest......nie zrozumiales tematu i nie win innych za jego nieznajomosc bo ja pisze tylko i wylacznie o problemie jaki opisal rocku troche go rozszerzajac bo mysle ze nie mozna patrzec tylko wasko lecz wskazane jest szerzej problem poglebic Ponadto Ekus mam tez kilka uwag do Twej pierwszej odpowiedzi bo sam sobie zaprzeczasz lub stawiasz sie ponad prawem mimo ze prawo w tym zakresie jest jasne i wyraziste.Ok nie pisze juz na ten temat nic wiecej bo znow posadzony zostane o........zmiane tematu.Dobrze by bylo by rocku sprecyzowal swe pytanie i sprawa stanie sie jasniejsza......dla poniektorych:)))Pozdrawiam POLlCMEN Drogówka

BubuPNOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 16:08

Ale jaki w tym jest problem? To, że hulajnoga się przeciska w korku to przecież nic złego... kierownicy skuterów i rowerów też tak robią no bo po co ma kwitnąć w kolejce skoro może sobie mniej lub bardziej swobodnie podjechać do przodu. Kultura na drodze się kłania. Jak widzisz hulajnogę to po prostu daj delikatnie w stronę krawężnika żeby mogła sobie przejechać... to nic nie kosztuje ani nic nie boli (no chyba, że Twoja duma jest taka wrażliwa).

kyfylyskyOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 16:49

Zawód: piesek na uwięzi
Jeśli tak ma być że jest to wykroczenie to jak dotąd jeżdząc służbowym skuterem przeciskam się przez korki i jestem w stanie dotrzeć najszybciej z patroli w rejon zagrożony więc jeszcze nie dostałem od siebie mandatu więc chyba wszystko jest ok. A tak na serio to chyba chodzi o chęć pomagania sobie na ulicy. Co może człowieka denerwować to napewno to że oni będą zawsze szybciej. A ja mijam spokojnie stojące samochody i temu powiem o pasach temu o telefonie,to ktoś zapyta się o drogę i nic złego się nie dzieje. Szkoda że sezon się kończy. Z buta chyba nie będę miał odwagi chodzić w korku.

Ekuś
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 19:40
Forum Admin

POLlCMEN napisał(a):
Ekus mam tez kilka uwag do Twej pierwszej odpowiedzi bo sam sobie zaprzeczasz lub stawiasz sie ponad prawem mimo ze prawo w tym zakresie jest jasne i wyraziste.Ok nie pisze juz na ten temat nic wiecej bo znow posadzony zostane o........zmiane tematu.

1. A może właśnie napisz, z czym konkretnie się nie zgadzasz?
2. Co będziemy dużo gdybać - podaj podstawę prawną do ukarania motocyklisty przymując za konkluzję wypowiedź rocku

Ja lubię podyskutować, ale nie w sytuacji, gdy ktoś jedynie jest w stanie stwierdzić, że się mylę nie tłumacząc mi dlaczego...
Pozdrawiam

p.s. Miło jest poczytać mniej służbiste wypowiedzi ludzi zza kierownicy Szeroki uśmiech - taki mały drobiazg - uprzejmość za kółkiem - i życie staje się piękniejsze - tak trzymać!!

SamilKOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 25 Paź 2006 - 19:52

Zawód: powiem któtko; ...mee!
Ekuś z twoim zdaniem zgadzam się zawsze!

Ja mam "hulajnoge" i baaardzo często pomykam między "puszkami"
i widze jak co niektore twarze siedzace w korkach czerwienieją z zazdrości.
No cóż kolego, sprzedaj autko, kup moto i smigaj między puszkami.

...nie przekraczając lini ciągłej Puszczanie oczka

rockuOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 26 Paź 2006 - 01:12

Zawód: student
rocku napisał(a):
Nawet jeśli nie jest, to czy w praktyce zdarza się by policjant ukarał takiego motocyklistę mandatem?

No tak, głupi błąd - oczywiście miało nie być "nie".
Nie drażni mnie, że tacy motocykliści szybciej dotrą do celu podróży, lecz to, że często dokonują tego manewru przy dosyć znacznej prędkości i zawsze jak widze w lusterku, że taki delikwent się do mnie zbliża to boję się, iż za chwilę stracę owe lusterko.
Z udzielonych przez Was odpowiedzi wnioskuję, że przepisy regulujące takowe sytuacje istnieją, ale raczej nie da się ich zastosować w praktyce - bo kto określi jaka odległość jest bezpieczna?

wąskiOffline
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 26 Paź 2006 - 07:07

Zawód: policjant
Cytat:
to boję się, iż za chwilę stracę owe lusterko.

No to się nie bój.

http://www.youtube.com/watch?v=-fg9pZjr ... re=related

Ekuś
Temat postu: Motocykle - przeciskanie między samochodami  PostWysłany: 26 Paź 2006 - 08:37
Forum Admin

rocku napisał(a):
...Nie drażni mnie, że tacy motocykliści szybciej dotrą do celu podróży, lecz to, że często dokonują tego manewru przy dosyć znacznej prędkości i zawsze jak widze w lusterku, że taki delikwent się do mnie zbliża to boję się, iż za chwilę stracę owe lusterko.
Z udzielonych przez Was odpowiedzi wnioskuję, że przepisy regulujące takowe sytuacje istnieją, ale raczej nie da się ich zastosować w praktyce - bo kto określi jaka odległość jest bezpieczna?
Prędkość o ile nie jest wyższa niż dozwolona nie jest wykroczeniem a przepisy tak naprawdę w tym przypadku regulują jedynie sytuację gdy dojdzie do zderzenia.
POLICMEN - jakby rocku chciał toby rozwinął myśl - widocznie nie widział takiej potrzeby a więc chodziło mu o zwykłe omijanie. Tak więc kto tu nie zrozumiał tematu Pytanie Szeroki uśmiech
Kierowanie jest wbrew pozorom czynnością bardzo stresującą zwłaszcza w sytuacji, gdy stoimy i nie mamy wpływy na rozwój wypadków (nie możemy zrobić nic by uniknąć ewentualnego zderzenia) - ja to rozumiem rocku, ale niestety musisz z tym żyć, ponieważ nie jest (takie omijanie) czynem zabronionym.
Pozdrawiam

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat