Internetowe Forum Policyjne

Glino Pomóż sobie sam... ! 

logo
. Witamy na Internetowym Forum Policyjnym  !    
.
.
.
Menu główne
.
Strona Główna
Forum
Regulamin i RODO
Przepisy dla policjantów
Dodaj news
Do pobrania
Linki WWW
Bank Niebieskiej Krwi
IFP Pomaga
Czat IFP
Szukaj
Księga Pamięci

Zaloguj
.
  


Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Szukaj
.


.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ekuś
1 Temat postu: REGULAMIN PLATFORMY WYMIANY INFORMACJI IFP <-> KGP  PostWysłany: 19 Sie 2008 - 10:02
Forum Admin


Dołączył: 31.07.05

Skąd: zawsze w pobliżu...
Zawód: exanioł
REGULAMIN PLATFORMY WYMIANY INFORMACJI IFP - KGP

1. W ramach Internetowego Forum Policyjnego (IFP), tworzy się dział o nazwie Platforma Wymiany Informacji, zwany dalej "Platformą", mający na celu ogólnodostępną i szybką wymianę informacji użytkowników IFP w komunikacji wewnętrznej z Komendą Główną Policji. Zakres wymiany informacji określa niniejszy regulamin.

2. Platforma służy do zadawania pytań, uzyskiwania odpowiedzi, a także interpretacji przepisów i wytycznych, komentarzy, opinii, w tym przeprowadzania ankiet lub zgłaszania wniosków racjonalizatorskich. Za pośrednictwem Platformy można wnosić propozycje zmian niekorzystnych uregulowań, omawiać projekty nowych przepisów lub innych rozwiązań. Zagadnienia te w dalszej części regulaminu, będzie określać się mianem "tematu". Tematem Platformy mogą być jedynie zagadnienia związane z Policją, a w szczególności sprawy dotyczące: służby, szkoleń, spraw kadrowych, socjalnych, emerytalnych albo spraw pracowników cywilnych. Dopuszcza się poruszanie negatywnych mechanizmów i problemów dotyczący Policji z zastrzeżeniem ust. 3 niniejszego regulaminu. W uzasadnionych przypadkach, zezwala się na umieszczenie krótkich uzasadnień (komentarzy) w założonym temacie.

3. W ramach Platformy nie porusza się indywidualnych spraw osób, jednostek lub komórek organizacyjnych Policji, ani opinii o nich.

4. W tematach nie wolno poruszać zagadnień stanowiących informacje niejawne.

5. Dostęp do tematów omawianych w ramach Platformy, mają wszyscy odwiedzający IFP, bez żadnych ograniczeń.

6. W dziale Platformy Wymiany Informacji nie przewiduje się bezpośredniej, otwartej dyskusji wszystkich użytkowników IFP. Propozycje pytań lub ankiet oraz wszelką dyskusję na te tematy można prowadzić jedynie w odpowiednim dziale IFP (np. Firmowe, Emerytura).

7. W ramach Platformy tematy mogą zakładać jedynie osoby, które uzyskały przynależność do grupy Platforma Wymiany Informacji. Użytkownikiem Platformy może zostać policjant, emeryt policyjny lub pracownik cywilny zatrudniony w Policji, który osobiście lub telefonicznie zgłosi swój akces do administracji IFP i uzyska taką zgodę. Administratorzy i moderatorzy forum IFP członkostwo grupy w Platformie Wymiany Informacji otrzymują automatycznie.

8. Decyzję o przyjęciu, odrzuceniu, usunięciu lub przywróceniu członków grupy Platforma, podejmują administratorzy i moderatorzy IFP. Decyzje te nie wymagają uzasadnienia, ani publikacji. O decyzji powiadamia się tylko osoby zainteresowane. Nie udziela się jakichkolwiek informacji o osobach należących do grupy Platforma bez ich zgody.

9. Oprócz autora danego zagadnienia, pytania w każdym otwartym temacie mogą zadawać wszyscy uprawnieni z grupy Platforma. Pytania można zadawać w swoim imieniu albo umieszczać otrzymane od innych osób z określeniem nicka lub anonimowo. Za treść pytań i ich formę, odpowiada autor tematu. Założyciel tematu powinien na bieżąco śledzić dyskusję prowadzoną w odpowiadającym im tematycznie dziale (np. Firmowe, Emerytura) i w razie konieczności uzupełniać pytania w ramach tego zagadnienia.

10. Przy oznaczaniu i odwoływaniu się do poszczególnych tematów należy stosować liczbę porządkową pytania, oznaczenie kategorii (tzw. tag) oraz krótki tytuł charakteryzujący temat. Katalog tagów może być zmieniony za zgodą administracji IFP.
a) numeracja - należy stosować oznaczenie trzycyfrowe od 001 do 999, a po ich wykorzystaniu, kolejne liczby porządkowe.
b) kategorie, tzw. tagi - podajemy zgodnie ze ściśle określonymi znakami literowymi, stosując kwadratowe nawiasy:

- [CYW] - sprawy dot. pracowników cywilnych,
- [DOCH] - dochodzeniowe procedury,
- [DYZ] - dyżurni (SK),
- [ED] - dot. pracy dzielnicowych,
- [EMKA] - emerytury,
- [FIN] - finanse,
- [INF] - informatyka, łączność,
- [KADR] - sprawy kadrowe,
- [KONW] - konwoje
- [KR] - kryminalno-operacyjne,
- [LAB] - laboratorium,
- [LOG] - logistyka,
- [NARK] - czyny związane z narkomanią,
- [OIN] - sprawy dot. informacji niejawnych,
- [ORG] - organizacja,
- [PD] - postępowania dyscyplinarne,
- [PG] - prz-stwa gospodarcze,
- [PR] - Public Relations
- [PREW] - prewencja,
- [RD] - ruch drogowy,
- [SOC] - sprawy socjalne,
- [STAT] - statystyka,
- [SZK] - szkolenia,
- [TK] - technika kryminalistyczna,
- [WYKR] - wykroczenia,
- [INNE] - inne, nie wymienione wyżej
(przykład:
019 [RD] Brak uprawnień policjantów do zatrzymywania praw jazdy w świetle zmiany art. 132 ust. 17 lit. g PRD).

11. Autor, przed założeniem nowego tematu jest zobowiązany do sprawdzenia, czy dana sprawa nie była rozpatrywana już wcześniej.

12. Czas, w którym można zadawać dodatkowe pytania wynosi 7 dni, licząc od daty założenia tematu. W wyjątkowych sytuacjach, za zgodą administracji IFP, termin zbierania pytań lub opracowania zagadnienia może ulec wydłużeniu.

13. W uzasadnionych przypadkach, autor tematu może przekazać prowadzenie zagadnienia innej osobie z grupy Platformy, za jej zgodą. Jeżeli autor tematu nie wywiązuje się z narzuconych mu obowiązków lub terminów, czynności może wykonać inny członek grupy Platformy, wskazany przez administrację IFP.

14.
Niezwłocznie po okresie, o którym mowa w pkt. 12 regulaminu, autor lub upoważniona osoba zamyka listę pytań, zwrotem:
"Temat zamknięty. Zagadnienie skierowano do [NAZWA ADRESATA, np. KGP]".
Autor pytania lub osoba upoważniona, przesyła za pośrednictwem PW lub pocztą elektroniczną do adresata (KGP) informację o zamknięciu tematu (listy pytań).

15. Adresat lub osoba przez niego upoważniona, kwituje przyjęcie tematu do realizacji, wpisując bezpośrednio w temacie,:
"Temat przyjęto do realizacji. Odpowiedź zostanie udzielona do dnia .......".
Po opracowaniu odpowiedzi, adresat umieszcza ją bezpośrednio na końcu tematu. Administrator IFP lub osoba upoważniona zamyka dostęp do tematu. Dostępna będzie tylko opcja odczytu i pobierania załączników, za wyjątkiem okoliczności opisanych w pkt. 16.

16. W przypadku gdy odpowiedź adresata na temat poruszany w ramach Platformy, nie wyczerpuje w pełni zagadnienia lub powstały nowe okoliczności albo regulacje prawne, pytania dodatkowe można umieszczać w tym samym temacie, po odblokowaniu go przez administrację IFP. Odblokowanie tematu następuje na wniosek autora dodatkowych pytań, po przeprowadzonej wcześniej dyskusji w dziale firmowym, jednak nie wcześniej niż po okresie 30 dni od daty założenia tematu.

17. Platforma pozostaje działem moderowanym, jednakże dotyczy to strony technicznej, a nie merytorycznej tematów. Wypowiedzi członków grupy Platforma mogą być moderowane jedynie za zgodą autora lub osób upoważnionych. Zakaz moderacji nie dotyczy przypadków, gdy:
a) konieczne było wskazanie braku aktualności stanów prawnych zagadnienia,
b) wypowiedź była niezgodna z regulaminem Platformy lub IFP,
c) zostało zadane pytanie bądź wypowiedź powielająca się.

18. Z Platformy nie usuwa się żadnych tematów czy pytań zgodnych z regulaminem. Możliwe są jedynie dodatkowe adnotacje o utracie aktualności wypowiedzi (pytania lub odpowiedzi) albo też zapis o niezgodności z aktualnym stanem prawnym. Przekreślenia należy oznaczać kolorem czerwonym.

19. W dziale Platforma Wymiany Informacji, obowiązują: netykieta i regulamin IFP. Zmiany w regulaminie, za wyjątkiem pkt. 10, wymagają zgody wszystkich stron, po wyrażeniu pozytywnej opinii użytkowników IFP, w publicznej dyskusji - decyduje przewaga głosów. W sprawach nieuregulowanych decyzje podejmuje administracja IFP._________________
Image
Cześć Twojej Pamięci Ands ... Image
Rozróżniasz wolność słowa od języka nienawiści?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SławekWOffline
Temat postu: REGULAMIN PLATFORMY WYMIANY INFORMACJI IFP <-> KGP  PostWysłany: 19 Sie 2008 - 14:40Dołączył: 16.01.07Status: Offline
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Mam nadzieję, że 19 sierpnia przejdzie do historii, dzisiaj rusza platforma.
Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk wyznaczył mnie na koordynatora procesu wymiany informacji IFP-KGP. Do moich zadań będzie należało przede wszystkim zadbanie o to, aby otrzymane od Was pytania trafiły do właściwego adresata i w odpowiednim terminie doczekały się odpowiedzi. Liczę na pomoc wszystkich zainteresowanych sprawnym obiegiem informacji w naszej firmie. Dobrym prognostykiem jest krótki czas, jaki upłynął od momentu narodzenia się pomysłu, do momentu jego realizacji. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy kanał wymiany wiedzy i doświadczeń, tak bardzo potrzebny wszystkim policjantom i pracownikom, kanał który ułatwi i usprawni naszą codzienną pracę. Zaczynamy….

kom. Sławomir Weremiuk, Gabinet Komendanta Głównego Policji


 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert
Temat postu: REGULAMIN PLATFORMY WYMIANY INFORMACJI IFP <-> KGP  PostWysłany: 20 Sie 2008 - 15:55Dołączył: 19.05.02

Skąd: Wrocław
Zawód: policjant
bardzo ciekawy regulamin ... obostrzone zadawanie pytań ... a nie przewiduje w jakim czasie centrala ma udzielić odpowiedzi Szeroki uśmiech
Cytat:
"Temat przyjęto do realizacji. Odpowiedź zostanie udzielona do dnia ......."

może Bieńkowski, który wciąż jest na topie, wróci i udzieli odpowiedzi za kilka lat Szeroki uśmiech

ps. poruszałem tą sprawę na dyrekcji, najpierw było 30 dni, moja sugestia to 10, a teraz to wieczność Smutek ale za to centrala na pewno zadowolona Super brawo chłopaki za regulamin, niektórym na pewno podniesie uposażenie Super


 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SławekWOffline
Temat postu: REGULAMIN PLATFORMY WYMIANY INFORMACJI IFP <-> KGP  PostWysłany: 20 Sie 2008 - 18:14Dołączył: 16.01.07Status: Offline
Witaj Robercie, zapewniam Cię, że obce jest mi określenie "wieczność" i odpowiedzi będą udzielane zaraz po tym jak tylko merytoryczne komórki organizacyjne nadeślą stosowne informacje. Nie obawiaj się na zapas, poczekajmy chwilę a zobaczymy jaki będzie efekt. Pozdrawiam


 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
subiekt
Temat postu: REGULAMIN PLATFORMY WYMIANY INFORMACJI IFP <-> KGP  PostWysłany: 20 Sie 2008 - 23:07Dołączył: 26.03.06

Skąd: wielkopolska

Witaj SławkuW.
Z jednej strony Ty - koordynator procesu ze strony KGP, a z drugiej strony ja, emerytowany oficer Policji. Dużo nas jak na razie nie ma.
Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć sobie dobrej i owocnej współpracy._________________
emeryt nie musi, emeryt może.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits
.

Wypowiedzi na forum pozostają indywidualnymi opiniami ich autorów i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Kanał RSS Internetowego Forum Policyjnego Korzystanie z portalu Internetowe Forum Policyjne oznacza akceptacje regulaminu
Logo witryny podlega prawnej ochronie i zabrania się wykorzystywania go bez zgody autora.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.