Internetowe Forum Policyjne

Glino Pomóż sobie sam... ! 

logo
. Witamy na Internetowym Forum Policyjnym  !    
.
.
.
Menu główne
.
Strona Główna
Forum
Regulamin i RODO
Przepisy dla policjantów
Dodaj news
Do pobrania
Linki WWW
Bank Niebieskiej Krwi
IFP Pomaga
Czat IFP
Szukaj
Księga Pamięci

Zaloguj
.

Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Szukaj
.

.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MłodyMk
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 11 Maj 2018 - 18:33

Zawód: I to jaki!
Ok. Nadal nie rozumiem w jaki sposób, skoro po zatarciu orzeczenie o ukaraniu "usuwa się z akt osobowych f-sza". Wychodzi na to, że w kadrach mają jakieś tajne teczki Szeroki uśmiech

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gryfusOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 12 Maj 2018 - 20:33

Status: Offline
zomoland napisał;
"Śa tacy co jeżdzili kilka razy sa tacy co starają się latami i du...a. Zapytałem tylko w czym tkwi sekret, ze sa tak zajebiści ze w 100tys formacji nie ma kim ich zastapić? Moze ktoś by się podzielił tą tajemnica"
A może ktoś wyjaśni tę tajemnicę: na kursie w Słupsku przed XXVIII rotacją byli funkcjonariusze ze stażem 5-6 lat piszący raport po raz pierwszy, nie spełniających kryteriów dodatkowych "Ponadto wskazane jest, aby kandydat spełniał poniższe kryteria dodatkowe, uwzględniające specyfikę zadań realizowanych przez Jednostkę Specjalną Polskiej Policji w Kosowie:

znajomość języka angielskiego przez policjantów korpusu podoficerskiego i aspiranckiego w stopniu komunikatywnym – poziom „A2”,
pełnienie służby przy wykonywaniu zadań patrolowo-interwencyjnych, konwojowo-ochronnych lub w zakresie fizycznego zwalczania terroru,
posiadanie prawa jazdy kategorii „C”,
wzrost powyżej 180 cm."
którzy obecnie pełnią misję na XXVIII w Kosowie, oni dopiero są zajebiści Śmiech

sputnikOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne  PostWysłany: 16 Maj 2018 - 12:43

Zawód: Chyba się domyślacie
Jak to w końcu wygląda w sytuacji, gdy komendant zaopiniuje raport negatywnie, z uwagi na „brak ludzi do pracy”?
Raport tak czy inaczej musi dojść do adresata, czyli KGP.
Czy w takim przypadku mimo wszystko będę przechodził kolejne etapy doboru, czy w tym momencie mogę już zapomnieć o misji?

wielobokOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 16 Maj 2018 - 13:10

Cytat:
Są tacy co jeździli kilka razy są tacy co starają się latami i du...a. Zapytałem tylko w czym tkwi sekret, ze są tak zajebiści ze w 100tys formacji nie ma kim ich zastąpić? Może ktoś by się podzielił tą tajemnicą?"
A może ktoś wyjaśni tę tajemnicę: na kursie w Słupsku przed XXVIII rotacją byli funkcjonariusze ze stażem 5-6 lat piszący raport po raz pierwszy, nie spełniających kryteriów dodatkowych

Tu nie ma wielkiej tajemnica, ani spiskowej teorii.
Jadących na misje można podzielić na 3 grupy:
1) Dowódca i jego zastępca,
2) Oficerowie i starci podoficerowie, m.in. dyżurni, dowódcy plutonów.
3) Pozostali policjanci.

Grupa 1) wybierana jest w KGP przeważnie spośród oficerów z grup 1) i 2), którzy już byli, wiedzą na czym ta robota polega i zgodzą się objąć dowodzenie.
Grupa 2) obecnie co do zasady wybierana jest tak, jak grupa 3), choć był taki min. 1 jeden nabór, gdzie mimo braku zgody wszystkich przełożonych i tak przyszedł rozkaz o delegowaniu na misję (ostatnia zmiana UN przy słabym kursie dolara - nie było dość chętnych - stare dzieje), bo potrzebny był oficer z biegłym angielskim.
Grupa 3) i przeważnie 2) - żeby w ogóle myśleć o wyjeździe musisz mieć zgodę swojego przełożonego i KWP. Jeśli z twojego garnizonu nie wyjdzie przysłowiowe 3xTAK, to nie bierze się ciebie w ogóle pod uwagę.
Następnie badania lekarskie, testy sprawnościowe, rozmowy z udziałem dowódców przyszłej rotacji, którzy nie zaryzykuję, że 100%, ale mają co najmniej 90% swobody w doborze ludzi, których zabiorą i jest oczywiste, że w miarę możliwości wolą kogoś, kto był i nie sprawiał kłopotów (a bywa różnie), niż np. kogoś nowego.
No i o ile się nic nie zmieniło (nie śledzę już tego dokładnie), to jest zasada, aby po zjechaniu z misji mieć 1-2 rotacje przerwy przed kolejną.

A na marginesie, to faktycznie, jeśli ktoś może, niech się stara, bo za czasów misji ONZ kokosów nie było, ale za czasów UE da się po 9 m-cach sporo odłożyć lub coś spłacić.

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

TQUILAOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 21 Maj 2018 - 14:04

Wiadomo coś kto będzie dowodził XXIX?

rafuscopOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 12 Cze 2018 - 20:32

Dla zainteresowanych, mówiących po angielsku lub francusku:
http://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/s ... ntach.html

DimuOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 15 Cze 2018 - 10:40

Zawód: Policjant
Czy na III etapie już wiadomo czy się jedzie czy nie? Ewentualnie jak długo trzeba czekać na taką informację?

TQUILAOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 15 Lip 2018 - 15:43

Panie i panowie,patrząc na intensywność wpisów w tym temacie mam wrażenie,że umarł on śmiercią naturalną. Tak jest czy mi się wydaje? Nie wiem

FuxxxOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 03 Sie 2018 - 08:17

Zawód: Policjant
Witam! Koledzy czy ktoś z Was orientuje się kiedy zostaną wysłane listy do jednostek dotyczące doboru do kolejnego etapu?

bohun1Offline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 03 Sie 2018 - 08:38

Zawód: policjant
gryfus napisał(a):
zomoland napisał;
"Śa tacy co jeżdzili

znajomość języka angielskiego przez policjantów korpusu podoficerskiego i aspiranckiego w stopniu komunikatywnym – poziom „A2”,
pełnienie służby przy wykonywaniu zadań patrolowo-interwencyjnych, konwojowo-ochronnych lub w zakresie fizycznego zwalczania terroru,
posiadanie prawa jazdy kategorii „C”,
wzrost powyżej 180 cm."
którzy obecnie pełnią misję na XXVIII w Kosowie, oni dopiero są zajebiści Śmiech

Znam takich co mają metr 160cm, nie mają prawka C i nie znają angielskiego a są bądź byli na misji.

MłodyMk
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 03 Sie 2018 - 10:42

Zawód: I to jaki!
Bohun, sadząc po stażu na Forum nie od wczoraj jesteś policjantem. Raczej już wiesz, że od jednych się wymaga a innym przychodzi bez trudu. I nieważne czy chodzi tu o misję, awans czy premię.

Cały system naboru jest do dupy. Nieważne jakie masz uprawnienia, ile znasz języków i jak bardzo się starasz. Wystarczy, że przełozony napisze na raporcie "nie bo nie" i marzenia o wyjeździe się kończą. Chcesz na misję - idź to wojska. Tez nie jest łatwo wyjechać ale nieporównywalnie łatwiej niż w naszej firmie.

bohun1Offline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 03 Sie 2018 - 17:12

Zawód: policjant
MłodyMk to było kierowane do usera gryfus, ja wiem jak się to odbywa a przepisy czy wymagania nie mają tu w ogóle zastosowania albo mają lecz w znikomym zakresie. I to było tyle z mojej strony.

arturroOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 07 Sie 2018 - 08:55

Zawód: najgorszy policjant w znanej części kosmosu :-)
Temat naboru i samych misji jest drażliwy. Oczywiście, że jest podobnie, jak z premiami, awansami itp. - no rules Uśmiech Mam nawet takie mocno subiektywne wrażenie, że z czasem jest tylko gorzej Uśmiech

wielobokOffline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 07 Sie 2018 - 11:31

Tu chyba nie chodzi o to, że jest gorzej, ale:
1) Obowiązuje żelazna zasada, że jeśli z garnizonu nie wyjdzie raport ze zgodą na wyjazd, to nie jedziesz (czasy, kiedy były problemy ze skompletowaniem składu i np. oficerów dyżurnych brano poleceniem kgp przy wręcz sprzeciwie kwp już dawno minęły, bo i pieniądze od czasów misji UE są godne).
2) Obowiązuje druga generalna zasada - wybrany dowódca rotacji ma decydujący głos (myślę że co do min. 90% składu) i jest oczywistym jak wybierze, że jeśli ma szanse wziąć kogoś sprawdzonego, a nowego, kogoś kogo zna od nn, nawet jeśli ten nowy jest lepszy czy zdrowszy.
A dziś, po tylu zmianach, przy założeniu, że po powrocie musisz 1-2 rotacje przepracować w kraju, nie brakuje zaprawionych misjonarzy, którzy chętnie wracają i chętnie są widziani przez kadrę dowódczą.

A przy okazji dla tych, którzy dobrze znają angielski (B2 to podstawa) i mają doświadczenie po pionie kryminalnym, zachęcam rozejrzeć się w ofertach Europolu (Haga) i/lub Frontexu (Warszawa). Jeśli przebijecie się przez sito merytorycznej selekcji, to macie szansę na 5-10-letni kontrakt i pieniądze na warunki krajowe absurdalne, a można próbować na czas kontraktu zachować policyjny etat (delegacja i zawieszenie pod czapką 01).

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

wektor25Offline
Temat postu: Zagraniczne misje policyjne II  PostWysłany: 08 Sie 2018 - 11:40

W Policji języki obce są mało przydatne, to zajęcie bardziej dla hobbystów. Miejsc na misję jest dużo mniej niż w wojsku dlatego szanse dostania się są bardzo małe skoro na 100 tys formację wyjeżdża około 50 ludzi czyli 1 miejsce na 2 tys. policjantów. Ale trudno się dziwić że chętnych nie brakuje bo taki wyjazd to solidny zastrzyk finansowy.
Szanse na dostanie się do Europolu są jeszcze mniejsze, wymagają przede wszystkim doświadczenia we współpracy międzynarodowej.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat