Internetowe Forum Policyjne

Glino Pomóż sobie sam... ! 

logo
. Witamy na Internetowym Forum Policyjnym  !    
.
.
.
Menu główne
.
Strona Główna
Forum
Regulamin i RODO
Przepisy dla policjantów
Dodaj news
Do pobrania
Linki WWW
Bank Niebieskiej Krwi
IFP Pomaga
Czat IFP
Szukaj
Księga Pamięci

Zaloguj
.

Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Szukaj
.

.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
marcyśOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 12 Maj 2004 - 23:49

Zawód: emeryt
Status: Offline
Czy gdziekolwiek jest przestrzegany przepis par. 14 ust. 3 rozporządzenia MSWiA w sprawie rozkładu czasu służby?
Jak można "przymusić" górę do układania grafiku zgodnego z tym przepisem?
Tłumaczą się, że brak ludzi, ale minister w rozporządzeniu nie przewidział takiej wymówki dającej podstawę do łamania prawa.
Może by tak siebie w grafik wstawili? Puszczanie oczka

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Leszekk-9
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 14 Maj 2004 - 14:43

Zawód: policjant
och... Marcyś zbyt trudne pytania zadajesz.
Podaj jeszcze kilka jak to się omija przepisy (żeby nie powiedzieć "olewa", "łamie", "ma w du..."itp.).
Tylko mój drogi kolego pamietaj !!! ...jedno ze staropolskich przysłów mówi tak: "...ślimak ślimak wystaw rogi.. i jak mu przypier... po tych rogach...".
Hm... życie brutalne jesT Diabeł lub wariat

jacrep
Temat postu: Domowe  PostWysłany: 15 Maj 2004 - 00:32

Znam taką jednostkę i na życzenie autora mogę mu ją wskazać dla jego wiadomości. Patent jest prosty. Grafiki służb do obsługi zdarzeń kryminalnych opracowywane są bez uwzględnienia dyżurów domowych. Służby pełnione są po 8 godzin/na 24h tj. łacznie w ciągu doby zdarzenia obsługuje 6 policjantów (mala jednostka). Jest tylko małe "ale" w momencie zwiększonego "popytu" (np. zabójstwo, mnogośc zdarzeń) prowadzone są telefoniczne łapanki na tych, ktorzy jeszcze nie przećwiczyli małżonek i nieletnich dzieci w odpowiedziach typu: taty nie ma albo mąż pił i nigdzie nie pójdzie. A potem jest radosna masowa próba odbierania "wolnego". Można i tak. Diabeł lub wariat Przewrotny diabeł

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
DługiOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 15 Maj 2004 - 09:02

Zawód: EMERYT (01.02.2016)
jacrep, tak jak mówisz u mnie jest mała jednostka i jest to samo. Jeżeli mam referenta, który ma za zadanie obsługę przez 8 godzin wszystkich zdarzń ( po godzinie 15.30 ) do godziny 24.00 to jeśli sie w nocy coś stanie to własnie mnie czy kogoś kto jest wystawiony jako referent ściąga się do roboty mimo, że nie mamy w grafiku wstawionego dyzuru domowego. Tak to wygląda, tak jest, a jak powinno być, to po 20 latach służby w KR też jeszcze nie wiem. Szeroki uśmiech

aldekOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 15 Maj 2004 - 09:54

Zawód: już po sprawie
Zakłopotanie Z każdym niegłupim przełożonym można ten temat przedyskutować i tak ustalić dyżury żeby było dobrze - potrzebna jest jedynie wola z obu stron. A przeważnie jest tylko wola z naszej strony. Przełożonym to poprostu wisi. W momencie kiedy zrobiłoby się tak ,że za nadgodziny należy płacić - zobaczycie, że sytuacja zmieni się diametralnie. Pozdrawiam. Puszczanie oczka

Leszekk-9
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 15 Maj 2004 - 10:23

Aldek !!!
ale tylko wtedy gdy kasę za nadgodziny będzie musiał wyłożyć przełożony. Nie jego kasa nie jego problem.
Prawda jest taka ,że nasi przełożeni łamią i bedą łamać przepisy i to albo z cwaniactwa i chorych ambicji('...no bo ja to mogę wszystko a wy możecie mi skoczyć...") lub z niewiedzy i gamoństwa ("...no bo weź zbuduj taki grafik, wstaw tam osiągalność??").
Jak mówi staropolskie przysłowie:
"...podłość ludzka nie zna granic..."

marcyśOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 15 Maj 2004 - 12:45

Długi napisał(a):
Tak to wygląda, tak jest, a jak powinno być, to po 20 latach służby w KR też jeszcze nie wiem. Szeroki uśmiech

Jak powinno być, to wiadomo - zgodnie z rozporządzeniem.
Jak jest - wiadomo.
Nie wystawią dyżurów, to potem są te łapanki po domach, pretensje, że nie jesteśmy "mobilni". Niedługo zakażą wychodzić z domu, trzeba będzie tylko czekać na wezwanie do roboty. Ale i tak "chętnych" nie znajdą - za darmo, kosztem wolnego czasu?
Stażu tak wiele nie mam (służbą jestem "rówieśnikiem" Policji), ale pamiętam, że jeszcze w pierwszej połowie lat 90. nie trzeba było wystawiać żadnych dyżurów domowych. Nie odmawiało się, gdy "zaprosili" po godzinach lub w nocy. Ale zaraz podziękowali, nie tylko uściskiem graby - zawsze był szmal żeby "omówić działania" bezpośrednio po nich Puszczanie oczka , a i parę groszy nagrody po kilku dniach. W tej formie - bo płacić za nadgodziny nie można.
A teraz? Nie ma nawet "dziękuję", tylko wytykanie błędów przy tych nieplanowanych czynnościach.
Dobrze, że niedługo Policja kończy 15 lat, więc ja też. Może nie zdążą zmienić do tego czasu ustawy emerytalnej.
Inną sprawą jest, jakie zdarzenia trzeba obsługiwać na dyżurach. W kpk art. 308 przewiduje sytuacje wyjątkowe. U nas wyjątkiem jest niezastosowanie go przy byle wybitej szybie lub śmiesznych groźbach zgłoszonych o północy w trakcie interwencji domowej. "Grupa operacyjno-dochodzeniowa" jest wzywania praktycznie po 50% zgłoszeń na 997. A gdy chcesz wolne za nadgodziny - jesteś be.
Są "związki zawodowe" Śmiech . Sa to związki związkowców z komendantami. Teraz mają poważny problem - zbliża się Dzień Dziecka (paczki, może ognisko). Problem zwykłych gliniarzy jest problemem ... zwykłych gliniarzy.

jedaOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 15 Maj 2004 - 20:47

Zawód: Policjant
Dla podsycenia że góra ma w d..pie przepisy podam że w mojej fabryce dyżury domowe 12 godzinne (operacyjno dochodzeniowe) mają dzielnicowi.

pioszczepOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 16 Maj 2004 - 00:04

Zawód: policjański
W mojej jednostce dyżur "operacyjny" to już zupełna paranoja. I zmiana pracuje od 07.00-15.00 II zaś od 15.00do 23.00 a potem do 07.00 dyżur domowy.

Radosław WolfOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 16 Maj 2004 - 01:57

Zawód: wrrrrrrrr!!!!!!!!!!!
Szeroki uśmiech Panowie i Panie to jest jeszcze nic moj kolega żalił się ze ma dyzurry domowe bedac w OPI, w kazdy nieparzysty dzien miesiaca czyli wypada jakies 15 dni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO WY NA TO POWIECIE? BO JA MOGE TYLKO WSPOLCZUĆ Płacz lub wielki smutek

marcyśOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 16 Maj 2004 - 16:22

pioszczep napisał(a):
W mojej jednostce dyżur "operacyjny" to już zupełna paranoja. I zmiana pracuje od 07.00-15.00 II zaś od 15.00do 23.00 a potem do 07.00 dyżur domowy.

U nas było identycznie. Jednak rozporządzenie zabrania wyznaczania dyżuru domowego policjantowi kończącemu służbę w porze nocnej, np. o 23:00. Gdy takie coś powiedzieliśmy gwiazdkowcom (którzy oczywiście nie zauważają przepisów niewygodnych dla nich), zmieniono system. Teraz dyżur domowy 23:00-7:00 ma trzecia zmiana.

PiraniaOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 17 Maj 2004 - 10:40

Zawód: drapieżnik
u mnie jak u Pioszczepa, a w dni wolne domoy 24 godz. O odbiorze nadgodzin można zapmnieć. Ku chwale ojczyzny !!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
pioszczepOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 18 Maj 2004 - 00:05

Obawiam się Marcyś, że chyba jednak nie mówi.Jutro mam dzień woly więc Komendę omijam wielkim łukiem ale obiecuję, że w środę przeczytam Zarządzenie w tej częśći................

PapaSmerfOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 18 Maj 2004 - 07:35

Zawód: Teraz emeryt
mówi, mówi ... dyżur może trwać max 16 h, nie więcej jak 48 h w m-cu, nie więcej jak 4 razy w m-cu, nie wiecej niż w jedną niedzielę lub święto. Dyżur również nie może trwać bezposrednio po służbie nocnej. To tak w skrócie i z głowy

pioszczepOffline
Temat postu: Dyżur domowy  PostWysłany: 18 Maj 2004 - 08:52

W takim razie co to jest służba nocna?

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat