Internetowe Forum Policyjne

Glino Pomóż sobie sam... ! 

logo
. Witamy na Internetowym Forum Policyjnym  !    
.
.
.
Menu główne
.
Strona Główna
Forum
Regulamin i RODO
Przepisy dla policjantów
Dodaj news
Do pobrania
Linki WWW
Bank Niebieskiej Krwi
IFP Pomaga
Czat IFP
Szukaj
Księga Pamięci

Zaloguj
.

Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Szukaj
.

.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mariusz12Offline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 11 Gru 2015 - 08:23

Status: Offline
Witam kolegów, chciałbym się przenieść do Wojska i tu pytanie jak to jest z ciągłością służby, niedługo minie mi 8 lat w Policji, cały czas w patrolu i nie widzę w ciągu najbliższych lat możliwości awansu stąd ta decyzja. Jak będzie z moją emeryturą? Czy te 8 lat doliczą po 15 w wojsku?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
oko64Offline
Temat postu: wojsko  PostWysłany: 11 Gru 2015 - 10:23

3 lata temu kolega przyjął się do wojska(musiał się wcześniej zwolnić z policji - obilgatoryjnie, otrzymał wszelkie odprawy miał 14 lat służby.

GAD
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 11 Gru 2015 - 10:26
Moderator

Zawód: Emeryt - bandyta z mocy ustawy
Przeniesienia do wojska (jak i z wojska) nie ma. Musisz zwolnic się z policji i przejć ichnią rekrutację. Słuzba w policji wg ich ustawy traktowana jest jako równorzędna i wliczana w służbę wojskową.

Gdy coś nam się nie udaje, najwygodniej zrzucić swoje niepowodzenia na dyskryminację, znajomości czy koneksje. Nie oszukujmy się – konkretne zadania wymagają konkretnych predyspozycji, wyjątkowych cech… i nie wszyscy się nadają do ich realizacji.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
arturroOffline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 11 Gru 2015 - 11:24

Zawód: najgorszy policjant w znanej części kosmosu :-)
Ciągłość jest Ci potrzebna tylko do urlopu dodatkowego Puszczanie oczka

mariusz12Offline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 11 Gru 2015 - 12:11

No tak, ale chodzi mi o to, że zostając w Policji za prawie 7 lat mógłbym odejść, a jak to by było po przyjęciu się do wojska, co z tymi 7 latami? Wiadomo, że przywilej po 15-tu już nie dotyczy i ile bym musiał służyć w wojsku by przejść na ewentualną emeryturę, 7, 15 czy 25 lat?

chef85Offline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 11 Gru 2015 - 16:05

Zawód: Copper
Musiałbyś się zwolnić z Policji i tego samego dnia przyjąć się do woja. Idzie to ogarnąć jak na rękę pójdzie Ci Twój przełożony i Twój nowy dowódca, wtedy masz ciągłość służby i prawa emerytalne po 15 latach.

denethor
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 12 Gru 2015 - 11:02

Jakie prawa emerytalne.....

USTAWA z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych

Art. 13. 1. Żołnierz służby kontraktowej może ją pełnić przez łączny okres nieprzekraczający dwunastu lat. Do łącznego czasu trwania służby kontraktowej zalicza się okresy odbywania lub pełnienia innych form czynnej służby wojskowej oraz okresy pełnienia służby w formacjach, o których mowa w art. 17a. .......
Art. 17a. Osobę posiadającą stopień policyjny,......

Jest sens przenosić się na 4 lata do wojska (zakładam, że awansu to raczej nie będzie)...A po wojsku do cywila. W wieku 67 lat będziesz miał prawa emerytalne. Przewrotny diabeł

SymPatykOffline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 12 Gru 2015 - 12:51

Zawód: jest wprost proporcjonalny do oczekiwań.
Panie kolego - wybrany z kontekstu fragment ustawy nie oddaje całokształtu problematyki sprawy, o której tu mowa. Ustawę w interesujących tematykach należy "czytać całościowo".
Powołałeś się na artykuł 13,
... a co z artykułami 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 17a (ten wskazałeś tylko że jest) i 18?

Piszesz o służbie kontraktowej, a co z powołaniem do służby stałej?
Może w tym temacie się rozwiniesz?
Może zrobi to ktoś kto temat przerobił na sobie odpowiadając na przykładowe pytania?
- Jakie trzeba spełnić warunki na stałego?
- Kogo powołują do służby stałej?
- Kto nie ma szans?
- Czym trzeba się zasłużyć na zaszczyt bycia stałym?
To z pewnością zaciekawi ewentualnych kandydatów.

"Suche" przepisy poczytać może każdy, chodzi o to jak to jest w praktyce.

-----
A tu inne cytata z ustawy
Cytat:

Art. 15. 1. Żołnierz służby kontraktowej najpóźniej na trzy miesiące przed dniem upływu okresu, na jaki został zawarty kontrakt, może wystąpić z wnioskiem o zawarcie kolejnego kontraktu lub powołanie do służby stałej.

2. Z inicjatywą zawarcia kolejnego kontraktu albo powołania do służby stałej może wystąpić również dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz służby kontraktowej pełni kontraktową służbę wojskową.

A tu jak kto zainteresowany cały rozdział ustawy dotyczący powołania do zawodowej służby wojskowej
http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dn ... 14.08.2015

Całą ustawę tu tez można sobie wyświetlić i się z nią zapoznać.
tu - > http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dn ... 14.08.2015

denethor
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 12 Gru 2015 - 15:54

Jak nie ma szczęścia* to nikt byłego policjanta nie powoła do służby stałej. Żołnierze przyjmują się do nas do służby w Policji, z uwagi na brak powołania do służby stałej - 3 kontrakty i po 12 latach do cywila. Są to osoby, które mają na koncie po kilka misji, wyszkoleni. Zapewne jak policjant przejdzie rekrutację to policjanta awansują a nie żołnierza. Puszczanie oczka Z wojska do Policji przyjąć się ma sens (mało tego, żołnierz łapie się na 15 lat i emerytura - jak jest przyjęty do wojska przed wejściem zmian), z Policji do wojska "przenosiny" nie mają racji bytu.
Żeby dostać powołanie do służby stałej trzeba w wojsku awansować.

* pleców

ZgłobiOffline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 15 Gru 2015 - 08:59

Najlepsza sytuacja jeżeli już ktoś chce się przenosić do wojska to posiadać pełne 12 lat służby w Policji lub łacznie w Policji i innej słuzbie mundurowej. Jeżeli już wtedy uda się załatwić przyjęcie to musisz dostać stanowisko w słuzbie stałej ponieważ służba kontraktowa nie może być pełniona dłużej niż do końca 12 roku służby mundurowej w co wlicza się służba w Policji. Tak twierdzi znajomy kadrowiec z wojska. Art. odpowiednich nie posiadam.

MonoceroOffline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 13 Maj 2016 - 06:21

Kros wie jak obecnie wygląda procedura? Musze sie zwolnić i dopiero czy jak?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
AquashiOffline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 13 Maj 2016 - 09:22

Zawód: policjant
Procedura się nie zmieniła i nie zmieni z uwagi na to, że wojsko podlega pod MON a my pod MSWiA.

Najważniejsza kwestia na dzień dzisiejszy ją to prawa emerytalne. Rozmawiałem na ten temat z oficerem WP, który jasno mi określił, że nie warto bo będę przyjęty na nowych zasadach. Jedyny przypadek, żeby być na starych to gdybym przed policją był powołany do służby w wojsku. Ponieważ liczy się data powołania, a ja w wojsku w ogóle nie byłem w związku z tym mnie obowiązują przepisy nowe w przypadku zwolnienia z policji i przyjęcia się do wojska. I tak samo dotyczy każdego kto nie był w wojsku gdy jeszcze obowiązywały stare zasady odchodzenia na emeryturę.

PorucznikOffline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 13 Maj 2016 - 10:11

Przepraszam, ale zamiast rozmów lepiej samemu sprawdzić przepisy, to nie takie trudne...oto przykład:

USTAWA
z dnia 10 grudnia 1993 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin
......
Rozdział 1a

Emerytura żołnierzy powołanych do zawodowej służby wojskowej po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r.
Art. 18a. [Żołnierze powołani do zawodowej służby wojskowej po dniu 31 grudnia 2012 r.]
1. Żołnierzowi powołanemu po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. do zawodowej służby wojskowej lub służby kandydackiej emerytura przysługuje na zasadach i w wysokości określonych w niniejszym rozdziale.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do żołnierza:
1) pełniącego służbę kandydacką w dniu 1 stycznia 2013 r., w przypadku powołania do zawodowej służby wojskowej bezpośrednio po ukończeniu służby kandydackiej;
2) powołanego do zawodowej służby wojskowej po dniu 31 grudnia 2012 r., jeżeli przed tym powołaniem pełnił służbę w Policji, Urzędzie Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub Służbie Więziennej, do której został powołany przed dniem 1 stycznia 2013 r.

Tyle w kwestii uprawnień emerytalnych. Sporadycznie się udzielam na tym forum, ale czy ktoś z user`ów przytaczających sformułowanie "ciągłość służby" może mi podać ustawową definicję? Póki co to"ciągłość służby" dotyczyła kiedyś skrócenia okresu służby przygotowawczej w stosunku do policjantów, którzy odbywali zastępczą służbę wojskową w OPP i po jej zakończeniu zostali przyjęci do służby w Policji przed upływem konkretnego okresu czasu (nie pamiętam dokładnie jakiego i nie wnikam w to, gdyż ten temat mnie nie dotyczył) natomiast takim osobą okres służby przygotowawczej łączył się z okresem służby kandydackiej. Czy może w tej chwili jest jakaś inna definicja "ciągłości służby"?
Gwoli ścisłości mam za sobą blisko 6 lat służby wojskowej oraz 12 lat w Policji. Od odejścia z wojska do czasu przyjęcia do policji, w moim przypadku, minął ponad rok...no i co? Zgodnie z Ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym, uprawnienia do emerytury mam od 3 lat - nigdzie w Ustawie emerytalnej (żadnej dot. służb) nie ma zapisu, że pomiędzy jednym okresem służby, a drugim nie może upłynąć konkretny okres czasu - chociaż może to ja nie znalazłem takiego zapisu, więc stąd moja prośba o wskazanie takowego, ale bez stwierdzeń, ....bo z kimś rozmawiałem i tak było....ect....

Również w sprawie urlopów dodatkowych odsyłam do stosownych przepisów, bo przynajmniej jeśli chodzi o policję to są one uzależnione od odpowiedniego stażu służby,....a nie służby w Policji.

Więc jest to również odpowiedź dla założyciela wątku.

Zdaję sobie sprawę, że moja wypowiedź może być momentami złośliwa, ale wg mnie policjant nie powinien wypowiadać się na temat przepisów - na zasadzie, bo od kogoś słyszałem i tak jest, ale powinien te przepisy sam próbować odszukać - wtedy dyskusja staje się bardziej merytoryczna.

KSK261287Offline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 13 Maj 2016 - 10:26

Zawód: Policjant
W dzisiejszych czasach zostać przyjętym do służby w wojsku nie jest ciężko, stopień zostaje uznany, lata też. Tylko trzeba się dogadać w sekcji personalnej danego JW, żeby nas przyjęli tak aby nie było dnia przerwy między policją a wojskiem- słyszałem, że nie robią z tym problemu. Jeśli chodzi o mnie w życiu nie chciałbym wrócić do służby kontaktowej...kontrakty pfuuu....W Policji zawsze małą łyżką ale pewniej.

siwy1985Offline
Temat postu: Przeniesienie do Wojska  PostWysłany: 13 Maj 2016 - 11:03

No ale stopien z policji też muszą chyba Ci przepisać i wtedy to może rozwiązać problem awansu

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat