Internetowe Forum Policyjne

Glino Pomóż sobie sam... ! 

logo
. Witamy na Internetowym Forum Policyjnym  !    
.
.
.
Menu główne
.
Strona Główna
Forum
Regulamin i RODO
Przepisy dla policjantów
Dodaj news
Do pobrania
Linki WWW
Bank Niebieskiej Krwi
IFP Pomaga
Czat IFP
Szukaj
Księga Pamięci

Zaloguj
.

Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Szukaj
.

.
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Bartman78Offline
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 15:08

Status: Offline
No widzę w Warszawie LRAD`y na zabezpieczeniu manifestacji. Na Euro min. pewnie to kupili i ciekawe czy przestestują.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FAREL997Offline
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 15:16

Zawód: wyrwichwast
Prawdziwa próba przed EURO 2012 właśnie się zaczęła w Warszawie, mam tylko nadzieje, że nasi dadzą radę z tą bandą, że nie będzie dużych strat w naszych szeregach przez takich idiotów. Chłopaki jestem z Wami myślami, niestety tylko myślami bo nie robię już w OPP...

d3r
Temat postu: ...  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 17:36

Zawód: wielki
W Warszawie już chyba po. Mam nadzieje, że troska i tolerancja nie uczyniła żadnych ofiar.

Wersji, że policja nie da rady nie zakładam, bo jest to nie możliwe. Pytanie tylko, czy jest możliwość zredukować liczbę poszkodowanych po naszej stronie. Kilku kolegów chyba ucierpiało, wg. mnie trzeba to co się stało przeanalizować i wyciągnąć wnioski, co można poprawić, lub zmienić.

Gość
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 18:03

Warszawa pokazała dziś, jakie zagrożenie mogą nieść ze sobą mecze EURO 2012. Wg szacunkowych ocen, manifestuje ok. 10 tys. osób, a w tę grupę wmieszali się "zadymiarze". Obrazowo, to około 25% publiczności jednego meczu na EURO. Ilu będzie pseudokibiców w tej grupie? Łatwo sobie wyobrazić. Komentarz chyba nie potrzebny. Premierze Tusk! Ciąć etaty policyjne i widziane oczyma laików, pseudo fachowców i populistów "przywileje", a będzie coraz lepiej!

silownia5
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 18:32

Zawód: policjant
Rzeczywiście mieliśmy dziś w Warszawie niezłą rozgrzewkę przed Euro... Powiem Wam, że po tym co dzisiaj zobaczyłem sam nie wiem czy wezmę udział w tej imprezie z napisem POLICJA na plecach. Podobne myśli ma już naprawdę wielu chłopaków. Bo czy warto? W imię czego? Niech Tusk sam sobie idzie i przyjmuje kamienie i petardy na głowę...

bartekKPPOffline
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 18:40

Oglądając w TV zamieszki to całkiem fajna impreza, ale nie widziałem tam nigdzie policjantek.
Musimy pamiętać, że to tylko jedna impreza w Warszawie, a w czasie Euro będzie trzeba zabezpieczyć cztery miasta. Ciekawe czy te znaczne Nasze pensje i dodatki w wysokości 14 zł są tego warte. Przypominam, że to była pokojowa manifestacja.

zomolandOffline
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 18:43

Zawód: policjant ośmiogodzinny
Macie rację to jest test przed EURO, i o ile policja jednak chyba wyszła nieźle( choć ośmu poszkodowanych to jednak zbyt wielu) to zobaczymy co dalej. Czy teraz polskie sądy staną na wysokosci zadania, czy ta setka zatrzymanych dostanie takie kary zeby im w pięty poszło czy znów 500zl grzywny i do domku.

shoot1010Offline
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 18:55

Zawód: to jest nowy zawód, on jeszcze nie ma nazwy...
jadąc dziś ok. 11-12 w miejscu gdzie były właśnie te największe zadymy w Warszawie, widziałem też sporo policjantek, zarówno po cywilu jak i w pełnym oporządzeniu, jak było potem, czyli w momencie gdy się zaczęła największa awantura to nie wiem. Ode mnie duży szacunek dla policji, chociaż w moim odczuciu za mało pał poszło w ruch. Gliniarze byli za spokojni, ale wiadomo że to nie od nich zależy Przewracanie oczami

Dla tych którzy pytają: "w imię czego?" W imię bezpieczeństwa na ulicach!! Żeby takie ścierwo nie chodziło bezkarnie po ulicy, żeby nie robiło później awantur kiedy tylko im się spodoba!!!
Tyle ode mnie

BarneyGumbleOffline
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 19:16

Dowódcy mogli chyba wydać szybciej decyzje o użyciu strzelb, tłum rozproszyłby się prędzej. Wg mnie zbyt łagodna postawa policji, choć wyglądało, że sytuacja cały czas była pod kontrolą.

Gość
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 19:20

Dopóki Policja nie będzie odpowiedzialna tylko za zapewnienie bezpieczeństwa obywateli oraz ładu i porządku publicznego, a sądy i prokuratury za kwestie procesowe (przecież to jest wymiar sprawiedliwości), to nic się nie zmieni. Jaki idiota wymyślił, i jaki kolejny zgodził się na to (to tylko określenie zastępcze - wiem, że jedna osoba o tym nie decyduje), że o finalizacji postępowania przygotowawczego decyduje prokurator (Ministerstwo Sprawiedliwości), o winie decyduje sędzia (Ministerstwo Sprawiedliwości), a statystycznie rozlicza się z tego policjantów (MSWiA)? Ja nie wiem, spytam mojego psychiatrę. I jeśli to się nie zmieni, to porządku w tym kraju nie będzie nigdy, tym bardziej na stadionach i poza nimi. Kar na bandytów nie ma, a za całość bałaganu i tak przed społeczeństwem odpowiada Policja! Choćbyśmy nie wiem jak sprawnie zabezpieczali imprezy masowe, to przy takim stanie egzekwowania odpowiedzialności za popełnione czyny, żaden pseudokibic nie będzie się bał jakiejkolwiek odpowiedzialności. Jak wspomnimy jeszcze "parlamentarzystów" wstawiających się za Staruchem, to obraz tej sytuacji jest aż nadto wyraźny.

Życzę nam wszystkim oglądania meczów EURO 2012 z pozycji domowej kanapy z ulubiona przekąską lub napojem w ręku, za to prokuratorom i sędziom codziennych 24 godzin dyżurów przez cały czerwiec i lipiec 2012 roku! Super

slawmartorun
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 19:22

Chyba jednak Policja nie do końca zdała ten egzamin -
http://www.youtube.com/watch?v=BHTrAcSH ... embedded#!
nie żeby mi było tego zadymiarza żal, ale tak się nagrać? czego to młodych teraz uczą Zakłopotanie Niejasność

MAXIM
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 19:57
Zbanowany

bardzo ładnie go kopał w głowę...idealne zastosowanie zasady tolerancji tłumienia i troski Puszczanie oczka..teraz lepiej ?

donkrywulto
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 19:57

http://www.youtube.com/watch?v=BHTrAcSH ... embedded#!

oj tam , oj tam... komentarze oczywiście anty-policyjne , nikt nie widzi że ta banda dresów jeszcze przed chwilą nap....ła paru synciów.
Policja brutalna , kibole cacy

postronnyOffline
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 21:29

Panowie, nie jestem policjantem, jestem starszym facetem mieszkającym przy Placu Konstytucji w Warszawie. Najweselej miewam w Sylwestra (Bal na Placu) no i w Święto Niepodległości. Z okna widziałem najbardziej "treściwą " część dzisiejszych zajść . Pomijam moje emocje, chodzi o sprawę ważniejszą - o zdrowie i życie policjantów interweniujących w trakcie zamieszek.
Rzucanie przez dzicz czym popadnie to niestety norma światowa, jeżeli nie europejska. Zabawy z ogniem to w Polsce nieświeża, ale nowość. Panowie! Trzeba zorganizować akcję, wywrzeć presję na naszych ustawodawcach żeby wprowadzić DRAKOŃSKIE kary za pojawianie się z ogniem na zgromadzeniach publicznych. Fajerwerki, petardy, pochodnie, nie mówię już o butelkach z benzyną, rozpuszczalnikiem czy spirytusem - delikwent biorący udział w zgromadzeniu, posiadający coś takiego, a szczególnie rzucający tym lub podpalający coś powinien być BEZLITOŚNIE zatrzymywany i SUROWO karany. Dozwolone powinny być tylko gromnice, świeczki cmentarne i nic więcej!
Sądzę, że znajdziecie silne poparcie w środowisku dziennikarskim (TVN, Polsat) - oni tęgo najedli się dziś strachu.
Darujcie, że zabieram głos na waszym portalu, ale wiem jak długo i paskudnie goją się oparzenia!
|Dziękuję za świetną robotę którą dziś policja wykonała!

prensaOffline
Temat postu: Ogień na Placu Konstytucji  PostWysłany: 11 Lis 2011 - 22:21

Zawód: dziennikarz
tych przypadków, kiedy - cytując slawmartorun - "dali się nagrać" było znacznie więcej...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ranta.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... rocze.html

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat