Internetowe Forum Policyjne

Glino Pomóż sobie sam... ! 

logo
. Witamy na Internetowym Forum Policyjnym  !    
.
.
.
Menu główne
.
Strona Główna
Forum
Regulamin i RODO
Przepisy dla policjantów
Dodaj news
Do pobrania
Linki WWW
Bank Niebieskiej Krwi
IFP Pomaga
Szukaj
Księga Pamięci

Zaloguj
.
  


Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?

Szukaj
.


.


To jest temat:Nowy przepis prawny
Newsy opublikowane w tym Temacie.Zobacz wszystko

Superustawa nie trafi do poczekalni? MSWiA przyspiesza prace 211 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

Choć wydawało się, że epidemia koronawirusa może zatrzymać – przynajmniej na jakiś czas – procedowanie przygotowanej przez MSWiA ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, projekt wkracza właśnie na kolejny legislacyjny etap. Co więcej, jeśli prace nie utkną na którymś z kolejnych stadiów zaawansowania, wejście w życie ustawy w lipcu jest jeszcze w zasięgu ręki. Jak informowało niedawno Biuro Prasowe Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, "Minister (Maciej Wąsik – przyp. red.) będzie zabiegał o to, żeby udało się wprowadzić te rozwiązania od lipca br."
Źródło.

Opublikowano: środa, 20 maja 2020
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

WSA: odwołanie od kary dyscyplinarnej policjant może wnieść tylko na piśmie 153 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

W ustawie o Policji nie ma przepisu, który by pozwalał na wnoszenie odwołania od kary dyscyplinarnej drogą elektroniczną.
Źródło.

Opublikowano: wtorek, 31 marca 2020
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

Projekt rozporządzenia MSWiA w sprawie rozkładu czasu służby policjantów 414 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie rozkładu czasu służby policjantów stanowi wykonanie upoważnienia ustawowego, zawartego w art. 33 ust. 6 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2020 r. poz. 360). Zgodnie z nowym brzmieniem powyższego przepisu, wprowadzonym ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1635), minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, podstawowy i zmianowy rozkład czasu służby, dzienny i tygodniowy wymiar czasu służby, przypadki przedłużenia czasu służby ponad ustaloną normę, sposób ewidencjonowania i rozliczania czasu służby, tryb oraz warunki przyznawania i termin wypłaty rekompensaty pieniężnej, o której mowa w art. 13 ust. 4a pkt 1, sposób pełnienia przez policjantów dyżurów domowych oraz grupy policjantów zwolnionych z pełnienia służby w porze nocnej, niedziele i święta, mając na względzie zapewnienie całodobowej i sprawnej realizacji zadań przez Policję.

Źródło:.

Opublikowano: niedziela, 22 marca 2020
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

Sprawa Frasyniuka umorzona. Naruszenie nietykalności policjantów "usprawiedliwione okolicznościami" 147 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

Warszawski Sąd Okręgowy uchylił wyrok niższej instancji ws. naruszenia przez byłego opozycjonistę z PRL Władysława Frasyniuka nietykalności policjantów i umorzył sprawę. Sędzia uznała, że ustalenia niższej instancji były rzetelne, jednak nieprawidłowo oceniono społeczną szkodliwość działań Frasyniuka. Wyrok jest prawomocny. Frasyniuk miał m.in. kopnąć funkcjonariuszy na miesięcznicy smoleńskiej.
Źródło.

Opublikowano: wtorek, 03 marca 2020
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

Zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym. Projekt rozporządzenia MSWiA w ocenie Andrzeja Szarego 175 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się  rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniające rozporządzenie w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji
Wydanie tego rozporządzenia MSWiA uzasadnia koniecznością wprowadzenia zmian, które korzystnie wpłyną na przebieg i dynamikę prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego oraz podyktowane jest potrzebą jego dostosowania do zmian w przepisach prawnych.
W porównaniu z obecnie obowiązującymi przepisami, w projektowanej regulacji zachodzą istotne zmiany, które ocenia między innymi Andrzej Szary w artykule Pauliny Szewioły w Gazecie Prawnej zatytułowanym: “Policjant nie musi wiedzieć za dużo”.
Źródło.

Opublikowano: poniedziałek, 02 marca 2020
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

Radiowóz to nie pomieszczenie. Szef policji o równoważnikach za służbę na wolnym powietrzu 272 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

Temat otrzymywania równoważnika pieniężnego w zamian za wyżywienie, przysługującemu policjantom za służbę na wolnym powietrzu w okresie od 1 listopada do 31 marca wydawał się załatwiony. Wydawał, bowiem jak się okazuje, "służba na wolnym powietrzu" definiowana była przez policyjnych logistyków różnie. Problem okazał się na tyle poważny, że jak informuje Biuro Prasowe Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, podczas dzisiejszej wideokonferencji z podległymi komendantami, szef Policji jasno określił komu i kiedy taki równoważnik należy wypłacać. Jak relacjonuje NSZZP gen. insp. Jarosław Szymczyk miał stwierdzić, że "służba z wykorzystaniem radiowozu jest służbą na wolnym powietrzu i logistycy powinni dopilnować, by równoważnik naliczano policjantom zgodnie z tą zasadą".
Źródło.

Opublikowano: środa, 05 lutego 2020
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

Ustawa dezubekizacyjna do zmiany? 687 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

Przywrócenie dawnych zasad ustalania emerytur i rent dla b. funkcjonariuszy służb mundurowych i tym samych uchylenie rozwiązań zawartych m.in. w tzw. ustawie dezubekizacyjnej - zakłada projekt ustawy przygotowany przez klub Lewicy. Projekt zostanie przedstawiony w Senacie.
Źródło.

Opublikowano: poniedziałek, 16 grudnia 2019
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym 113 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).
Źródło:.

Opublikowano: czwartek, 05 grudnia 2019
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy? Nowe przepisy jeszcze w tym roku 164 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

Brak konieczności okazania legitymacji służbowej przez funkcjonariusza, weryfikacja przebiegu auta, mandat za nietrzymanie rąk na kierownicy czy możliwość dokonania kontroli w dowolnym miejscu to tylko niektóre z nowych przepisów, które wejdą w życie już 7 listopada 2019 roku. Jak zmiany wpłyną na kierowców?
Źródło.

Opublikowano: poniedziałek, 14 października 2019
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

Funkcjonariusz oczyszczony z zarzutów wróci do służby. Prace nad projektem zmierzają w dobrym kierunku 75 raz(y) oglądano.  
.


Nowy przepis prawny

Kolejne posiedzenie sejmowej Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2185) za nami. Założenia projektu ustawy i wniesione poprawki zostały pozytywnie zaopiniowane i przyjęte przez podkomisję. To znaczy, że wszystko jest na dobrej drodze, aby funkcjonariusze zwolnieni dyscyplinarnie, którzy zostali oczyszczeni z zarzutów, mogli powrócić do służby.
Źródło.

Opublikowano: piątek, 11 października 2019
  
  Wyślij artykuł do znajomych  
 

<< 1 2 3 >>
Starsze Artykuły
.
Czwartek, maja 14
·Prawie 3 mln złotych na motocykle dla warszawskiej "drogówki"
·Policjanci szykują ogólnoeuropejski protest
Środa, maja 13
·"Dłużej już nie wytrzymamy. Podusimy się w tych maskach"
Wtorek, maja 12
·Policja: biegał z włączoną piłą mechaniczną i krzyczał, że kogoś zabije. Padły strzały
·Policjant wspiął się po balkonowych barierkach, aby uratować kobietę
·Wrocław: Akcja policji na moście Milenijnym. Użyto granatów. Zatrzymany syn znanego gangstera
·Ważny interes służby, czyli policyjny "worek bez dna"?
Poniedziałek, maja 11
·Jesteś serca biciem... Ratujmy Laurę, konieczna pilna operacja❗️
·Szef NSZZ Policjantów: o kolejnych podwyżkach, do czasu osiągnięcia stabilizacji budżetowej, możemy zapomnieć
Poniedziałek, maja 04
·Pacjent nie może odmówić badania na koronawirusa. Policjant ma prawo użyć przymusu
 Starsze artykuły
Dodano przepisy:
.
· Dz.U.2003.107.1005 z
· Dz.U.2010.182.1228
· ZARZĄDZENIE NR 1061/2009 Z DNIA 02-09-2009 KGP
· Dz.U. 2005 nr 108 poz. 908
·  Dz. U. 2010 nr 235 poz. 1550 ROZPORZĄDZENIE MSWiA
· ROZPORZĄDZENIE MSWiA Dz.U. 2010 nr 170 poz. 1145
· Zarządzenie MSWiA z dnia 19-06-2007 Dz.U nr 123.857
· Kodeks Karny
· Dz.U.10.181.1227
· Dz.U.10.52.308
· Dz.U.09.207.1600
· Ustawa o Policji
Cytaty
.

Prawdziwe szczęście rodzi się z godnego życia.

-- H. Jackson Brown, Jr.

.
IFP na Facebooku
.

Warto wiedzieć
.


Nasi Partnerzy
.

.

Wypowiedzi na forum pozostają indywidualnymi opiniami ich autorów i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Kanał RSS Internetowego Forum Policyjnego Korzystanie z portalu Internetowe Forum Policyjne oznacza akceptacje regulaminu
Logo witryny podlega prawnej ochronie i zabrania się wykorzystywania go bez zgody autora.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.